Rusty Brown to wybitna i zakrojona na szeroką skalę powieść graficzna, która bierze pod mikroskop najważniejsze motywy ludzkiego życia i ukazuje nam je w niespotykanej dotąd rozdzielczości.
Autor z empatią ale i drobiazgowością naukowca obnaża niemiarodajność, która charakteryzuje każdy rodzaj ludzkiego doświadczenia - od takiego, które wzbudza dreszcz emocji, aż po całkiem przyziemne epizody. Niczym entomolodzy obserwujemy wszystkie fazy cyklu życia człowieka - od dzieciństwa do późnej starości: dziecko, które budzi się pozbawione supermocy; nastolatka, który dojrzewa pod okiem despotycznego ojca; ojca, który przepracowuje swoje emocjonalne problemy na powierzchni Marsa; oraz kobietę w średnim wieku, która próbuje odnaleźć miłość na planecie Ziemia.
Chris Ware jest stałym współpracownikiem New Yorkera, dla którego stworzył ponad 20 okładek i w którym publikuje paski komiksowe. Jego prace były wystawiane w MoCa Los Angeles, MCA Chicago. W 2002 r. Ware został pierwszym artystą komiksowym zaproszonym do udziału w biennale w Whitney Museum of American Art. Wraz z Willem Eisnerem, Jackiem Kirbym, Harveyem Kurtzmanem, Robertem Crumbem i Garym Panterem, Ware znalazł się w gronie artystów uhonorowanych na wystawie "Masters of American Comics" w Muzeum Żydowskim w Nowym Jorku od 16 września 2006 r. do 28 stycznia 2007 r.
W 2020 roku Rusty Brown Ware'a został nominowany do nagrody PEN/Jean Stein Book Award.
W 2020 roku nakładem prestiżowego nowojorskiego Rizzoli ukazała się poświęcona twórczości Chrisa Ware’a monografia.
W 2021 roku otrzymał Grand Prix de la ville d'Angoulême za całokształt twórczości.