Na naszych oczach dokonuje się technologiczna rewolucja. Świat cyfrowy nie tylko odpowiada na nasze potrzeby, ale kreując je, stwarza coś nowego - wraz z miejscami pracy, mediami, a także konfliktami politycznymi wychodzącymi poza przestrzeń czarnego ekranu. Sztuczna inteligencja, bohaterka licznych dzieł fikcji naukowej, jakkolwiek by się od nas różniła, jest naszą codziennością.
O ile dzisiejsi 30-latkowie pamiętają świat sprzed AI, o tyle pokolenie ich dzieci nie zna innej rzeczywistości. Dla nich pytanie o to, co zmieni sztuczna inteligencja, jest źle postawione - bo ona już tworzy codzienność, w której żyją. Doświadczenie cyfrowego pokolenia wydaje się znacznie ciekawsze, bo wzywa do zadania innych pytań: nie o to, czy sztuczną inteligencję można wykorzystać, ale raczej - jak mądrze z nią współpracować.
Jak nauczyć się higieny cyfrowej? Czy potrzebujemy wieku internetowej pełnoletniości? W jaki sposób ochronić prywatność przed ingerencją Big Techów? Dlaczego TikTok działa jak narkotyk? Jak wychować dziecko w epoce cyfrowej?
Odpowiadają: Jonathan Haidt, Eric Schmidt, Magdalena Bigaj, Sylwia Czubkowska, Nuria Selva Fernandez
Wojna w Gazie: Jak wyjść z błędnego koła antysemityzmu i islamofobii?
Oscary: Lustro, w którym odbijają się wszystkie spory USA
Nie chodzi tylko o zgodę. W poszukiwaniu nowej filozofii seksu
Bartosz Sadulski: Football Manager - gra, która niszczy i ratuje życie
Ale książka! Katarzyna Kubisiowska o swojej literackiej pigułce szczęścia
Filmowe rekomendacje Diany Dąbrowskiej
Rysunkowy humor Oli Szmidy i Bardzo brzydkich rysunków