Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny wykonawczy. Kodeks karny skarbowy. Kodeks wykroczeń. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Postępowanie w sprawach nieletnich. Świadek koronny. Ochrona i pomoc dla pokrzywdzonego i świadka. Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary. Opłaty w sprawach karnych. Wychowanie w trzeźwości i przeciwdziałanie alkoholizmowi. Przeciwdziałanie narkomanii. Zbiór karny PLUS
Oddawany do rąk Czytelników zbiór przepisów obejmuje: K.K., K.P.K., K.K.W., K.K.S., K.W., K.P.W., U.P.S.N., U.W.R.N., U.Ś.K., U.O.P.P.Ś. oraz U.O.P.Z., U.O.K., U.W.T.P.A., U.P.N.
K.K. uwzględniono zmiany dotyczące m.in. podwyższenia kary za wykroczenia i przestępstwa przeciwko środowisku.
K.P.K. uwzględniono nowe przepisy odnoszące się m.in. do umożliwienia udziału przedstawiciela administracji zakładu karnego lub aresztu śledczego w czynnościach z udziałem skazanych przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych prowadzonych w sposób zdalny, do stosowania tymczasowego aresztowania wobec sprawców oraz do rozwiązań technicznych w zakresie środków komunikowania się.
K.K.W. uwzględniono m.in. zmiany związane z wykonywaniem kary w systemie dozoru elektronicznego, problematyki skarg i kontroli sądowej w postępowaniu wykonawczym, instytucji czynności profilaktycznych w zakładach karnych, zasad przenoszenia sprawców skazanych na karę dożywotniego pozbawienia wolności do zakładów półotwartych i otwartych.
K.W. uwzględniono zmiany uzupełniające katalog kar za czyn określony w art. 82 § 3, podwyższające karę grzywny za zaśmiecanie obszaru kolejowego, miejsca dostępnego dla publiczności oraz gruntów polnych, wprowadzające m.in. kary ograniczenia wolności za zanieczyszczanie gleby lub wody w lasach.
K.P.W. uwzględniono m.in. zmiany dotyczące właściwości rzeczowej wojskowych sądów garnizonowych oraz ścigania wykroczenia popełnionego przez żołnierza.
U.W.R.N. uwzględniono nową ustawę, która od 1.09.2022 r. zastąpi ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich; ustawa reguluje kwestie dotyczące m.in. utworzenie nowych placówek dla nieletnich, okręgowych ośrodków wychowawczych, wprowadza możliwość pozasądowego reagowania na niewłaściwe zachowanie nieletnich, określa minimalną granicę wieku odpowiedzialności za demoralizację.
U.P.S.N. uwzględniono zmiany dotyczące utworzenia okręgowych ośrodków wychowawczych, objęcia leczeniem, rehabilitacją i reintegracją nieletnich umieszczonych w tych ośrodkach na takich samych zasadach jak nieletnich umieszczonych w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich, oraz zasad poddania leczeniu i rehabilitacji uzależnionych nieletnich.
Na początku zbioru zamieszczono spis wszystkich aktów prawnych wprowadzających te zmiany wraz z informacją, których przepisów dotyczą.
Skorowidze do ustaw oraz tytuliki towarzyszące poszczególnym artykułom ustaw znacznie ułatwiają korzystanie ze zbioru. Publikację uzupełniono o wykazy wszystkich aktów zmieniających uwzględnione ustawy oraz wykazy aktów wykonawczych, a także wyciągi zawierające najważniejsze przepisy intertemporalne.
Zmiany, które weszły w życie między 12 stycznia 2022 r. a 12 sierpnia 2022 r., oznaczono tekstem pogrubionym, natomiast wszystkie zmiany, które wejdą w życie po 12 sierpnia 2022 r., oznaczono tekstem pogrubionym i mniejszym stopniem pisma.